Jakie maści i kremy przedostają się do układu krążenia?

Witam. Mam nieco dziwne pytanie - jakie maści, kremy itp. przedostają się do krążenia, do krwi? Nie chodzi mi o konkretne nazwy a raczej o ogólne informacje, np. o rodzaje maści czy o jakiś podział. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wchłanianie przez skórę u człowieka jest bardzo istotną sprawą. Niemniej jednak większość preparatów nie wpływa znacząco na ustrój.