Jakie metody leczenia są dla mnie najkorzystniejsze?

Witam!

Mam 38 lat, stwierdzono u mnie raka Carcinoma ductale invasivum G 2 mammae. E - cadherin(+++), Er - odczyn pozytywny++ w 80% komórek raka naciekającego ( PS=5, IS=2); PR odczyn pozytywny +++ w 100 % komórek raka naciekającego ( PS=5, IS-3). HER 2 odczyn niejednoznaczny w komórkach raka naciekającego - Score = 2+.

Pani doktor zleciła ponowne badanie Hera - minął tydzień, a wyniku niestety nie ma i nie wiem czy czekać na wynik? Czy mam szansę na zakwalifikowanie do leczenia herceptyną? Czy zacząć jak najszybciej leczenie zwykłą chemią? W tym drugim przypadku mam podobno szanse około 50% na wyjście z choroby i 5 lat życia. Nie wiem co robić. Czy są szanse na przyśpieszenie wykonania wyniku Hera?

38 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

HER-2  na 2+ oznacza wynik niejednoznaczny. Nie napisała Pani tego jednoznacznie, ale rozumiem, że w Pani przypadku rozważane jest leczenie przedoperacyjne czyli rak jest miejscowo zaawansowany? Znajomość stanu HER-2 ma w takim przypadku duże znaczenie. Wynik standardowo otrzymuje się maksymalnie po 2 tygodniach, zależy od wykonującego laboratorium.

Proponuję poczekać na wynik HER-2 ponieważ w zależności od tego onkolog zadecyduje o wyborze terapii - standardowa czy herceptyna bądź terapia łączona.

Pozdrawiam serdecznie