Jakie mięśnie należy wzmocnić oraz jakie ćwiczenia wykonywać przy konflikcie rzepkowo-udowym?

Witam. Jakie mięśnie należy wzmocnić oraz jakie ćwiczenia wykonywać przy konflikcie rzepkowo-udowym? Pozdraiwam

Witam,
ćwiczenia w tym wypadku powinny być ukierunkowane na wzmocnienie mięśnia czworogowego uda (szczególnie głowy przyśrodkowej),np. przywodzenie kończyny dolnej, można też ściskać piłkę między udami. Pomocne mogę być też ćwiczenia równoważne, na jednej nodze, lub na niestabilnym podłożu.

Po ćwiczeniach zawszenależy pamiętać o rozciąganiu, szczegónie przykurczonych struktur:pasma biodrowo-piszczelowego, mięśni kulszowo-goleniowyc, mięśnia czworogłowego uda, mięśnia biodrowo-lędźwiowego oraz
trójgłowego łydki.
Ważne jest regularne wykonywanie ćwiczeń 3-4 razy w tygodniu.