Jakie mleko bezlaktozowe dla rocznego dziecka?

Dzień dobry. jakie mleko bezlaktozowe dla rocznego dziecka ?

Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk

Witam

Wprowadzenie mieszanek mlekozastępczych powinno odbywać przy współpracy z lekarzem pediatrą
Jeśli u dziecka została potwierdzona nietolerancja laktozy, to jak najbardziej wprowadza się mieszanki bezlaktozowe (Bebilon pepti, Humana SL). Bądź o obniżonej zawartości laktozy (Humana MCT). Są to środki specjalnego przeznaczenia żywieniowego, i jak sama nazwa wskazuje - stosuje się w konkretnych wskazaniach.
Na własną rękę proszę nie wprowadzać żadnych preparatów mlekozastępczych.
Pozdrawiam
Asia Szmitka-Łuszczyk
mgr farmacji i dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

Dziecku które skończyłko rok, można po uzgodnieniu z pediatrą podać mleko bez laktozy dostępne w handlu. Po podaniu należy obserwować czy dziecko dobrze toleruje produkt,

Pozdrawiam