Jakie mogą być efekty silnego niedokrwienia mózgu niemowlęcia?

Witam, mam 25 lat, w wieku 8 miesięcy po moim urodzeniu przeszedłem 4 minutową śmierć kliniczną... Do 9 roku życia padaczka... W sumie to pytanie hipotetyczne bo wiem że mózg tymbardziej uszkodzony we wczesnym dzieciństwie może po prostu rozwinąć się inaczej tyle tylko jakie w sumie mogą być efekty tak silnego niedokrwienia niewpełni rozwiniętego mózgu niemowlęcia... Tak wiem że mogę być ciekawym przypadkiem do badań ale zacznijmy delikatnie od hipotetyzowania, ok?

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno jednoznacznie określić do jakich deficytów mogło u pana dojść po takiej sytuacji. Możliwe pogorszenie funkcji poznawczych, deficyty psychomotoryczne lub inne mógłby określić lekarz (neurolog, psychiatra) po pełnym badaniu oraz wykonaniu badań dodatkowych w tym neuroobrazowych i czynnościowych.