Jakie mogą być inne niż ciąża przyczyny braku okresu?

Mam 18 lat,
Od niedawna współżyję ze swoim chłopakiem, chyba nigdy nie miałam regularnego okresu. Zawsze się spóźniał nie wiem dokładnie o ile, ponieważ zaczęłam współżyć od ok. 3 miesięcy i od tej pory interesuje się co ile dokładnie mam okres. Ostatni okres wystąpił 41 dni po poprzednim czyli 28 grudnia. Dziś mija więc 50 dzień od tego ostatniego i nic, dlatego bardzo się stresuje i martwię. Zaraz po ostatnim okresie musiałam wziąć tabletkę e******, czytałam, że może po niej dojść do opóźnienia okresu o ponad 7 dni. Nie uspokaja mnie to jednak i chciałabym prosić o fachową poradę. Odbywałam z chłopakiem stosunek przerywany i wiem, że jest możliwość, że jestem w ciąży, na co nie jestem gotowa i chcę wiedzieć czy mogą być jakieś inne przyczyny braku mojego okresu?

Witam serdecznie,
Zawsze w przypadku opóźnienie miesiączki lub jej braku należy wykluczyć ciążę. Powinna Pani wykonać test ciążowy. Wynik jest wiarygodny po około 2 tygodniach od stosunku.
Lek, który Pani przyjęła może powodować przejściowe zaburzenia cyklu. Dlatego brak miesiączki w tym przypadku również należy wiązać z jego działaniem.
Ponadto wcześniej miesiączki były nieregularne a cykle dość długie. Wskazuje to na prawdopodobieństwo zaburzeń hormonalnych. Dlatego wskazana jest w tej sytuacji konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam