Jakie mogą być inne przyczyny braku okresu?

Zawsze miałam bardzo regularne miesiączki. W sierpniu współżyłam pierwszy raz. Wówczas okres opóźniał mi się, pojawił sie jednak mniej obfity niż zawsze i krócej trwał. Zrobiłam badanie krwi pod względem beta HCG i wyszło <1.20. Od tamtego momentu współżyłam bez zabezpieczenia kilka razy, miesiączka spóźnia mi się trzeci dzień, robiłam test ale wyszedł negatywnie. Jakie mogą być przyczyny braku okresu?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Poza ciążą istnieje wiele przyczyn braku miesiączki (zaburzenia hormonalne, zespół policystycznych jajników, hiperprolaktynemia, niedobór masy ciała i wiele innych...). W takim wypadku konieczna jest wizyta u lekarza.