Jakie mogą być konsekwencje odstawienia antydepresantów?

Jakie mogą być skutki uboczne naglego przerwania zażywania antydepresantow ? Mam 21 lat, biorę je 2 tygodnie, ale nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, jestem senny, nie mogę się uczyć. Spotkanie z psychoterapeutą mam za miesiąc, więc nie mogę się z nim skonsultować w tej sprawie.

Witam! Odstawianie leków przeciwdepresyjnych powinno być stopniowe i rozłożone w czasie. Nie podał Pan jakie konkretnie leki Pan stosuje, ale grupa SSRI i SSNI zaczyna działać dopiero po 2-4 tygodniach ich przyjmowania. Jeżeli nie pozwalają normalnie funkcjonować to odstawiamy: przez tydzień połowę dawki przyjmowanej, potem co drugi dzień (tę połowę dawki) i po czterech zażyciach odstawić. Powodzenia W. Ł.