Jakie mogą być konsekwencje picia alkoholu do 5. tygodniu ciąży?

Witam, chcialabym zapytać jak bardzo zaszkodziłam mojemu dzieciatku.. Nie wiedzac o ciąży, piłam alkohol a że okres był świąteczny a następnie sylwester naprawdę było go dużo i whisky i wódka.. Chciałabym tak cofnąć czas, bardzo się stresuje. Ostatnia miesiączkę miałam 20 listopada 2016 r czyli wg tygodni piłam do 5 tygodnia. Dziś jestem w 20 tygodniu wszystko przebiega prawidłowo, badania prenatalne też dobrze ale nie daje mi to satysfakcji. Czy mam szansę na zdrowego dzodziusia? ;((

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest bardzo duża szansa na zdrowe dziecko, tym bardziej że badania prenatalne wyszły dobrze, większość kobiet dowiaduje się o ciąży właśnie w tym okresie, podobnie jak Pani i także spożywa alkohol nie wiedząc o tym. Nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam