Jakie mogą być konsekwencje przyjęcia tabletki "po"?

Pomocy - zażyłam tabletke tzw. "po stosunku" awaryjną - ale i tak zaszłam w ciążę - 2 tydzień. Czy mogę zaszkodzić tymi tabletkami dziecku? Jakie mogą być teraz konsekwencje? Pomocy!

Redakcja abcZdrowie

Nie napisała Pani jaki preparat przyjęła i skąd pewność, że jest w drugim tygodniu ciąży. Proponuję kontakt z ginekologiem. Jeśli przyjęła Pani preparat zawierający wyłącznie pochodną progesteronu to nie powoduje on poronienia istniejącej ciąży ani jej uszkodzenia.