Jakie mogą być konsekwencje zabiegu orbitotomii?

Mężczyzna lat 70 - piszę ponownie: Zabieg11/2011: orbitotomia [marginectomia] inferiorismodoTessier.Exploratio spatii retrobulbaris.Extirpatio tu haemangiogenes orbitaesin.Rocontructio-osteosynthesis margo inferiorisorbitae.Plastica.Drenage.Histopatologia haemangiomacavecernosum. Powód:ściąganie-wypychanie pod lewym okiem,[prawe oko niewidzące],od lewego kącika ust do osi ust i lewą diurkę nosa do worka łzawego czuję inaczej,drewnienie ,odczucie pogrubienia,dyskomfort przy jedzeniu.CO ROBIĆ?

Witam.po usunięciu naczyniaka i rekonstrukcji ściany dolnej oczodolu musiało dojść do uścisku i uszkodzenia gałęzi nerwowej na twarzy może podoczodolowego a może innego.po tylu latach czucie juz nie wróci. Można prosić neurologa żeby sprawdził czucie która gałązka jest uszkodzona. Leczenie wit z gr B Nivalin masaże akupunktura. Pozdrawiam serdecznie