Jakie mogą być powikłania po usunięciu guza piersi?

Dzień dobry,

moja mama skończyła w sierpniu radioterapię, miała robione usg jamy brzusznej - nic nie znaleziono, więzły chłonne były też OK, ale ja się trochę boję - mama trochę przybrała na wadze, a konkretnie brzuch, boję się, że to coś z wątrobą. Czy jest to możliwe żeby w ciągu niepełnych 3 miesięcy coś tam się pozmieniało? Będę wdzięczna za odpowiedź, dziękuję i życzę miłego dnia.

Katarzyna

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć, wszystko zalezy od tego w jakim stopniu nowotwór zostal u Mamy wykryty. Jeżeli wczesne stadium - prawdopodobieństwo wznowy czy przerzutu jest bardzo niewielkie, zwiększa się natomiast wraz ze stopniem zaawansowania raka. Jeżeli jest coś co Panią lub Pani Mamę niepokoi zawsze warto skorzystać z konsultacji u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie