Jakie mogą być powody braku miesiączki?

Witam. Już 8 dni spóźnia mi się miesiączka. Czasem mam swędzenie w okolicach intymnych. Kochałam się z moim partnerem w dzień dostania miesiączki, lecz jej nie dostałam. Czy to może być powód spóźniania się miesiączki?
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowna Pani,

stosunek płciowy w dniu, w którym prognozowała Pani rozpoczęcie miesiączki nie mógł spowodować jej opóźnienia. Najczęstszymi przyczynami wydłużenia cyklu jest stres, przemęczenie, niewyspanie, spadek masy ciała, zaburzenia hormonalne, no i oczywiście ciąża (ale do poczęcia musiałoby dojść wcześniej niż w dniu, o którym Pani pisze).