Jakie mogą być przyczynny nawrotów ostrego zapalenia trzustki?

W lutym moja mama przeszła po raz pierwszy ostre zapalenie trzustki. Przez dwa tygodnie podawano jej kroplówkę oraz stosowano karmienie dojelitowe. Od lutego trzykrotnie wracała do szpitala. Lekarze za każdym razem twierdzą, że jest to ostre zapalenie trzustki. I za każdym razem kroplówka. W szpitalu przebywa ok. 2 tygodni. Czytałam, że ostre zapalenie trzustki przechodzi się tylko jeden raz. Mama przestrzega diety nie pije alkoholu itd. Jakie mogą być przyczyny tych nawrotów? Lekarze stwierdzili jedynie, że trzustka nie pracuje i trzeba czekać.

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyn etiologicznych ostrego zapalenia trzustki jest dużo, ale w niektórych przypadkach nie da się ich jednoznacznie określić. Najlepiej jeśli uzyska pani informację na ten temat od lekarzy prowadzących, którzy mają wgląd w historię choroby pani mamy.