Jakie mogą być przyczyny 12-dniowej miesiączki?

Witam. Mam miesiączkę juz 12 dni. Nigdy wcześniej nie miałam takiego przypadku. Czym może to być spowodowane? Umówiłam się już z lekarzem. Jakie są główne przyczyny tak długiej miesiączki? Pozdrawiam Ewa

Elżbieta Rhone

Witam, główne przyczyny przedłużonego krwawienia miesięcznego to m.in.: zaburzenia hormonalne, przerost endometrium, zaburzenia krzepnięcia, zakażenia, torbiele jajników, polipy, nowotwory złośliwe. Konieczna jest wizyta u ginekologa.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przedłużająca się miesiączka, mówiąc ogólnie, może być wynikiem zaburzeń hormonalnych lub schorzeń narządów płciowych, np. mięśniaków, endometriozy, itd. Proszę cierpliwie poczekać na wizytę u lekarza prowadzącego, który pokieruje dalszym postępowaniem.