Jakie mogą być przyczyny kataru?

Witam,Od kilku miesięcy mam mniej lub bardziej nasilony katar. Jakie mogą być przyczyny i jak go można wyleczyć?

Najczęstszą przyczyną kataru jest....katar czyli przeziębienie. Jest to infekcja wirusowa górnych dróg oddechowych trwająca cały tydzień, chyba, że leczona to tylko 7 dni. Są oczywiście inne przyczyny. W większości infekcje są wirusowe. Czasem może być bakteryjne zapalenie zatok, ostre, albo przewlekłe. W takich przypadkach możemy leczyć antybiotykiem.Alergiczny nieżyt nosa w wyniku reakcji nadwrażliwości na konkretne alergeny.Naczynioruchowy katar jest nadwrażliwością na różne czynniki, które powoduję rozszerzanie się naczyń w nosie i powodują niedrożność nosa. Polekowy nieżyt nosa w wyniku nadużywania kropli udrażniających nos. To tyle w telegraficznym skrócie.