Jakie mogą być przyczyny niedoboru wody w organizmie?
Niedobór wody w organizmie Witam, jakie mogą byc przyczyny niedoboru wody w organizmie?Robilsm analizę składu ciała i mam 44%wody. Pije codziennie 2-3 L wody mineralnej niegazowanej,niskosodowej.Dodam,ze jestem opuchnięta,mam "obrzęk". Badania lekarskie :tarczyca, mocz, kreatynina,usg jamy brzusznej-ok.Miesiaczka regularnie. Gdzie leży przyczyna?Prawdopodobnie to jest przyczyna szybkiego tycia ?jak to leczyć ?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Badanie Ph moczu
Witam serdeczie,
Jeżeli pije Pani odpowiednie ilości wody to świetnie. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie. Zatrzymanie wody w organizmie powoduje również kawa(kofeina), czarna herbata(teina), sól i alkohol. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta itp które oczyszczą Pani organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to Pani przewodu pokarmowego) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco i poprawia przemianę materii.
Ważne jest również aby w Pani codziennym jadłospisie była zdrowa żywność, jak najmniej przetworzona. Proszę wybierać produkty naturalne o jak najkrótszym składzie.
Codzienna dieta powinna być zbilansowana i dostarczać wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk