Jakie mogą być przyczyny odrzucenia implantów?

Witam, 1.5 roku temu mialam zabieg podnoszenia dna zatoki w celu wstawienia implantow. Po 9 miesiacach, po wygojeniu kosci mialam wstawiane 3 implanty w szczece, ktore nastepnie goily sie kolejne 6-7 miesiecy. Podczas zabiegu odsloniecia implantow okazalo sie ze wdalo sie zapalenie i wszystkie 3 implanty zostaly usuniete. Dodam ze poziom witaminy D3 mam wysoki, dbam o higiene jamy ustnej, nie pale. Jakie moga byc przyczyny odrzucenia implantow? Dziekuje

obecności zębów sąsiednich, mających ogniska infekcji (torbiele, ziarniaki itp.);

nieprzestrzegania zasad interwencji chirurgicznej – przegrzanie kości w trakcie jej przygotowania, brak odpowiedniej dezynfekcji łoza implantu w przypadku natychmiastowej implantacji po usunięciu, luźne zamknięcie rany po implantacji;

nadmiernego obciążenie implantu. Częstą przyczyną przeciążenia jest niewystarczająca ilość zainstalowanych implantów, lub nieprzestrzeganie wymaganego czasu przed obciążeniem;

istnienienia chorób ogólnych, przeszkadzających osteointegracji;

urazów, słabej higieny jamy ustnej
niewystarczającej objętość kości;

nieprzestrzegania zaleceń lekarza przez pacjenta.

Przyczyny są różne. Najczęściej odrzucenie implantów jest skutkiem powikłania tzw. periimplantitis, czyli zapalenia tkanek dookoła implantu. Przyczyną periimplantitis może być niewłaściwa higiena jamy ustnej pacjenta, palenie papierosów, nieprzestrzeganie zaleceń stomatologa po zabiegu, stres, choroba okluzyjna zębów, a także choroby zaburzające proces osteointegracji. Przyczyną niepowodzenia zabiegu może być również zakwalifikowanie pacjenta mimo przeciwwskazań do tego typu zabiegu. Przeciwwskazania te to np. nieleczona cukrzyca, choroby nowotworowe, nadciśnienie, niedobory odporności np. przy HIV/AIDS, choroby krwi, palenie papierosów, zła higiena jamy ustnej, brak wystarczającej ilości kości. W Pani przypadku kość została odbudowana pod implant. Ciężko więc stwierdzić, co było powodem w tym wypadku – mogło to być również nieodpowiednie działanie chirurga podczas zabiegu. Znaczenie ma również jakość implantów, na tym nie warto oszczędzać.
Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl