Jakie mogą być przyczyny opóźnienia się miesiączki?

Witam . Ostatnia miesiaczke miałam 27 lipca trwała ona 6dni od tamtej pory nie dostałam kolejnej miesiączki a jest 11 września robiłam dwa testy ciążowe wyszły negatywnie poprzednia miesiączka wystąpiła po 49dniach od ostatniego okresu . Wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc a bardzo się boje co mi może dolegac . Jakie mogą być przyczyny opóźnienia miesiączki ? Lub jej nie wystąpienia

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyn może być wiele: stres, dieta i odchudzanie się, uprawianie sportu, zaburzenia hormonalne, zespół policystycznych jajników i wiele innych. Proszę spokojnie poczekać na wizytę u ginekologa, który Panią zbada i w razie konieczności zleci odpowiednie badania laboratoryjne.