Jakie mogą być przyczyny podwyższonego poziomu ferrytyny?

Dzień dobry, Od dwóch lat mam coraz to wyższy poziom ferrytyny. Robię badania krwi co kwartał i obecnie ferrytyna wynosi 420. Hematolog powiedział, że "już tak mam", natomiast pulmonolog (pod którego jestem opieką z uwagi na POCHP - spirometria na granicy) stwierdził, że ponieważ wzrasta to trzeba szukać przyczyny. Niestety do tej pory nic nie znalazł Pan Doktor. Wszystkie inne badania krwi, i to szczegółowe nie pokazują odchyleń od normy, z wyjątkiem trochę wyższego cholesterolu (mam 59 lat). Czy ktoś z Państwa ekipy może i pomóc i naprowadzić na ślad, skąd ta wysoka ferrytyna. Pozdrawiam

Niezbędne w diagnostyce są badania laboratoryjne, bez wglądu w ich wyniki niestety nie możemy pomóc na odległość. Proponuję aby lekarz który stwierdził problem, kontynuował diagnostykę