Jakie mogą być przyczyny powiększenia piersi?

Witam! Chciałabym się dowiedzieć, jakie mogą być przyczyny powiększenia piersi. Czy jest to możliwe w wieku 21 lat? Zawsze miałam bardzo małe piersi, mam także zaburzenia hormonalne. Nie miesiączkowałam przez ok. 3 lata. Przyjmowałam leki hormonalne, one jednak nie miały wpływu na rozmiar piersi, nie przywróciły także miesiączki. Okres odzyskałam po zmianie sposobu odżywiania, jednak jest z tym różnie - zazwyczaj jest skąpy, zdarza się, że trwa jeden dzień, pojawia się co 14-30 dni, jednak ostatnio jest to zazwyczaj 21 dni. Przez jakiś czas jadłam siemię lniane. Czy to mogło spowodować wzrost piersi? W jaki sposób powinnam się odżywiać, by uregulować hormony, miesiączkę? Co ma wpływ na obfitość okresu? Pozdrawiam serdecznie

Witam,
W jakim jest Pani momencie cyklu? Będzie to miało wpływ na wielkość piersi. Jeśli chodzi o siemię lniane, to ze względu na zawartość fitoestrogenów mogło wpłynąć to na uregulowanie miesiączki (według badań, siemię lniane sprzyja poprawieniu płodności, uregulowaniu miesiączki, obniżeniu napięcia miesiączkowego). Przez zawartość fitoestrogenów mogło także minimalnie wpłynąć na wielkość piersi.
Jeśli chodzi o odżywianie, to musi Pani zadbać przede wszystkim o zdrową, zbilansowaną dietę. Najczęściej problemy z miesiączką pojawiają się gdy jemy zbyt mało i nadmiernie unikamy tłuszczu (co jest błędne, jest on również bardzo ważnym składnikiem, szczególnie wpływa na naszą gospodarkę hormonalną). Co do obfitości okresu, ciężko powiedzieć, nie znając Pani przypadku dokładnie. Jeśli jest on naprawdę skąpy, warto skonsultować to z lekarzem, gdyż może to wynikać z różnych chorób. Poza tym, może Pani stosować zbyt restrykcyjną dietę, prowadzić długotrwałe i ciężkie treningi lub może to wynikać także z przewlekłego, nadmiernego stresu.
Jeśli chce Pani uzyskać więcej informacji, co do zdrowej i zbilansowanej diety, zapraszam do kontaktu - dietetykkatarzynapekala.pl
katarzynapekala@interia.pl