Jakie mogą być przyczyny silnego bólu w klatce piersiowej oraz żołądku?

Witam, mam 22 lata. Odczuwam silny ból w klatce piersiowej oraz okolicy żołądka. Trwa on dosyć długo. Po zjedzeniu jakiegoś posiłku ból ustępuje. Nie jest to jednak zwykły ból związany właśnie z głodnym żołądkiem, gdyż jest ona bardzo silny. Odczuwam też ból w okolicy serca i żeber. Podczas trwania bólu chce mi się odbijać, co trochę łagodzi sytuację. Robię to na siłę, samoistne odbijanie ból przerywa. Bardzo proszę o pomoc i dziękuję!

22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Podawane  przez Pana objawy mogą występować w schorzeniach żołądka - zapaleniu błony śluzowej bądź refluksie żołądkowo-przełykowym.

Zalecałbym konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu, który na postawie wywiadu i przeprowadzonego badania zaleci dalsze postępowanie diagnostyczne, ewentualnie skieruje Pana do specjalisty gastrologa.

Należałby rozważyć wykonanie badania endoskopowego górnego odcinka przewodu pokarmowego (tzw. gastroskopii), które pozwala na ocenę śluzówki  przełyku, żołądka, dwunastnicy oraz identyfikację ewentualnych nieprawidłowości.