Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie mogą być przyczyny takiego samopoczucia?

Witam, Od miesiąca mam takie objawy jak: ból głowy rano, uczucie ciśnienia w głowie, brak chęci do robienia czegokolwiek( a nawet strach przed zrobieniem czegoś), ciągły lęk, ataki paniki, bóle stawów, myśli od śmierci, pesymistyczny pogląd na przyszłość, uczucie derealizacji, obniżona odporność, ciągłe przygnębienie, brak radości z rzeczy, które wcześniej mnie zadowalały, ciągły stres, czasami zawroty głowy, problemy z koncentracją, pamięcią i koordynacją, problemy z ostrością widzenia. O czym mogą one świadczyć?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 2 miesiące temu

Zatrucie grzybami - powikłania

Powikłania występujące po zatruciu grzybami i skuteczność działania podanych leków uzależnione są od czasu, w jakim pacjent zgłosi się do lekarza. Informacji na temat możliwych powikłań występujących po zatruciu grzybami, udziela toksykolog, dr Piotr Burda.

Witam Pana, Objawy, które Pan opisuje, w tym liczne lęki, często towarzyszą zaburzeniom lękowym, nerwicowym. Ataki paniki, którym towarzyszą uciążliwe objawy somatyczne są również jedną z wielu postaci zaburzeń lękowych. Prawdopodobnie stres lub przykre doświadczenia z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny, a jednak dla Pana zatrważający lęk. Zaburzenia nerwicowe i ataki paniki bardzo często przyczyniają się do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych. Poczucie derealizacji to zaburzenie dysocjacyjne, które wyzwala się w okresach bardzo dużego stresu niechcianych emocji, traumatycznych wydarzeń i / lub pod wpływem silnych lęków. Bardzo często współwystępuje również z zaburzeniami lękowymi, depresją kliniczną, chorobą afektywną dwubiegunową, zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym, w napadach paniki a także po traumatycznych przeżyciach w dzieciństwie. Zdarza się, że w szczególnie obciążających sytuacjach lękowych umysł, broniąc się przed poczuciem zagrożenia, powoduje odcięcie od otaczającej rzeczywistości całkowicie zniekształcając jej odbiór. Przyczyną może być też alkohol czy narkotyki. Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły do opisanych zaburzeń. Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął psychoterapię, gdyż Pana lęki mogą doprowadzić do izolacji społecznej. Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich uciążliwe konsekwencje, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu, dotrzeć do przyczyny Pana lęków, ataków paniki… i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii. Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii. Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń lękowych i ataków paniki oraz ich konsekwencjami dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia. Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Hanna Markiewicz, psycholog, e-mail: psycholog24x@gmail.com tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy