Jakie mogą być przyczyny trwającego długo krwawienia i plamienia po poronieniu?

Witam. Poroniłam w 10 tygodniu ciąży. Było to poronienie samoistne i lekarz stwierdził, że nie ma konieczności oczyszczania macicy i że powinna sama sie oczyścić, i że mogę krwawić przez ok. 2-4 tygodnie. Krwawienie trwało ok. 5 tygodni, ale lekarz stwierdził, że nie ma powodów do obaw, ale po tym krwawieniu występowało plamienie, które trwało ok. 2-3 tygodni. Potem znowu zaczęłam krawić i to krwawienie trwa od ok. 1,5 tygodnia (czyli dłużej niż miesiączka, bo na poczatku pomyślałam, że to na pewno miesiączka powróciła). Nie wiem, co mam robić, boję się, że coś jest nie tak... a bardzo chciałabym już przestać krwawić i plamić. Nie chciałabym też mieć łyżeczkowania, bo bardzo się tego boję, a i tak dużo ostatnio przeszłam, więc nie chciałabym teraz iść do szpitala... Czy możliwe, że dzieje się ze mną coś złego? Czy powinnam skonsultować się z innym lekarzem? Bardzo się boję iść do lekarza, bo boję się, że coś jest nie tak... Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję za nią. Pozdrawiam.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zdecydowanie radzę udać się ponownie do lekarza. Krwawienie po poronieniu nie powinno trwać tak długo. Biorąc pod uwagę, że nie poddała się Pani łyżeczkowaniu, istnieje ryryzko, że w macicy mogą znajdować się resztki po poronieniu, które grożą zakażeniem z poważnymi konskwencjami!

Pozdrawiam serdecznie.