Jakie mogą być przyczyny widocznych żył na nogach?

Witam. Jakie mogą być przyczyny widocznych żył na nogach oprócz niewydolności żylnej? Czy wpływ na to może mieć uczulenie?( jeszcze nie zdałam co mnie uczula ale przyjmuję polcortolon) proszę o rzetelną i konkretną odpowiedz.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w odpowiedzi na Pani pytanie mogę stwierdzić ze z bardzo dużym prawdopodobieństwem jest to początkowe stadium niewydolności żył powierzchownych. Uczulenie raczej nie spowoduje takich zmian. Pozdrawiam

Witam serdecznie. Wśród najbardziej prawdopodobnych przyczyn - jasna karnacja, niewielka ilość tkanki podskórnej lub skłonność dziedziczna. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog