Jakie mogą być przyczyny zaburzeń widzenia światła LED?

Mam problem ze sztucznym światłem, głównie LEDowym (większość) i niektórymi świetlówkami (głownie w marketach). Kontakt ze sztucznym światłem sprawia, że jest mi niedobrze, nie potrafię się skupić jestem rozbity, nawet do tego stopnia, że ciężko mi zebrać myśli. Problem potrafi wystąpić nawet po 15 minutach spędzonych przy np LEDowej żarówce. Podobne objawy występują również przy korzystaniu z większości monitorów komputerowych.

Witam.nadwrażliwość na światło sztuczne może być związana z jego nadmiarem tj są określone normy w luxach ile gdzie i jakie ma być światło w pomieszczeniach. Jeżeli o komputer chodzi to zalecam szkła ochronne lub korekcyjne z antyreflex em. Należy też łykać wit.plus E lub Betakaroten. Swiatlowstret zmniejszy się za około 4 tygodnie. Pozdrawiam serdecznie