Jakie mogą być przyczyny zawrotów głowy u 28-latki?

Dzień dobry, Od ponad tygodnia towarzyszą mi momentami w ciągu dnia zawroty głowy. Bardzo określiłabym to jako uczucie pływania. Do tego zdarzają mi się w takich momentach bóle oczu. Odwiedziłam już neurologa (obejrzał zeszłoroczny rezonans magnetyczny z angio - tu wszystko ok), który po wywiadzie i badaniu stwierdził, że moje objawy raczej nie mają charakteru neurologicznego. Byłam tez u okulisty - tu poza stwierdzoną już wcześniej krótkowzrocznością i astygmatyzmem wszystko ok. Zaliczyłam ortopedę, bo podejrzewałam, ze to od kręgosłupa szyjnego (od kilku lat mam zwyrodnienia i zniesioną lordozę). Pomimo uzupełniania magnezu, witaminy d3, dodatkowych witamin i masaży leczniczych problem nie ustąpił. Co warto byłoby zrobić, żeby to dobrze zdiagnozować? Dokładnie rok temu miałam podobne objawy, wtedy były one prawdopodobnie na tle stresowym...

Witam serdecznie,

Warto byłoby zrobić USG Doppler tętnic szyjnych i najlepiej też kręgowych. Warto byłoby zrobić też podstawowe badania krwi jak: morfologia, profil lipidowy, glukoza, próby wątrobowe, profil tarczycowy oraz badanie ogólne moczu. Wskazane byłaby ponowna konsultacja neurologiczna, najlepiej u innego neurologa lub u swojego lekarza rodzinnego celem ustalenia dalszego postępowania w celu znalezienia przyczyny Pani dolegliwości.

Pozdrawiam.