Jakie mogą być skutki mikrodermabrazji przy opryszczce?

Dzisiaj kosmetyczka wykonywala mi zabieg mikrodermabrazji. Jak sie okazuje przeciwwskazaniem do tego typu zabiegow jest opryszczka czy inny stan zapalny skory. Chcialabym dowiedziex sie jakie moga byc skutki tego, ze w momencie wykonywania tego zabiegu mialam wlasnie opryszczke?

Dzień dobry,

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest opryszczka w fazie aktywnej. Wykonanie zabiegu w tym czasie może skutkować pojawieniem się jej w innym miejscu, bądź rozprzestrzeninie po całym obszarze, na którym wykonywany jest zabieg.

Pozdrawiam serdecznie.