Jakie mogą być skutki stosowania Pabi-Dexamethasonu?

Dzień dobry, mam przyjmować lek Pabi-Dexamethason. Mam nieklasyczny przerost kory nadnerczy, do tego wypadają mi włosy. Czytalam, że ten lek to steryd, a przy tej chorobie należy go stosować do końca życia. Obawiam się, że przez niego przytyję, a ostatnio udało mi się schudnąć do wagi 60 kg przy wzroście 163cm. Dodatkowo czytałam, że może on wywołać insulinoodpornosc. Proszę o rady, jak zapobiedz skutkom ubocznym. Dziękuję.

Lek. Katarzyna Szymczak

Należy pilnować diety, dbać o regularna aktywność fizyczna, okresowo kontrolować poziom glukozy we krwi oraz wartości ciśnienia tętniczego.
Pozdrawiam