Jakie mogą być skutki stosowania Promazinu?

Witam Miałem problemy z bezsennością , lekarz przepisał Promazin, zalecał branie 2 czy 3 tabletek dziennie. Brałem te ilości lecz sen w ogóle się nie pojawiał, jak 10 dni nie śpisz to zaczynasz panikować - zacząłem brać więcej tabletek Promazin żeby lek " załapywał" . W końcu raczej z totalnego zmęczenia i wyczerpania organizmu zacząłem zasypiać. Lecz pojawiały i trwają nadal skutki uboczne osłabienie pracy mózgu, wolniejsze reakcje , słabsza koncentracja, "zmulenie" itd Czy jest jest jakiś

Witam!
Brak danych odnośnie "nominału" tabletek Promazyny, na naszym rynku jest w kilku dawkach. Promazyna jest neuroleptykiem "starej generacji", niemniej jednak ma swoje ograniczenia co do dawkowania - nie wolno samemu, na własną rękę ustalać ilości przyjmowanego leku!!! Konieczny kontakt z lekarzem leczącym. Działania niepożądane mogą być różne, w tym także groźne!
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

Witam Pana
Promazin, zwłaszcza w większych dawkach, może powodować
bardzo dużo niebezpiecznych skutków ubocznych.
Kwestię dawkowania i szkodliwości leku, powinien Pan
skonsultować z lekarzem prowadzącym.
Warto też przeczytać dokładnie ulotkę.
Jeżeli chodzi o leczenie bezsenności, to nie można jej wyleczyć
samymi środkami farmakologicznymi.
Zapewne wie Pan o tym, że leki nasenne nie leczą bezsenności,
a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Poza tym, jeżeli leki nasenne przyjmowane są powyżej
4-6 tygodni, następuje przyzwyczajenie i rozwija się zjawisko
tolerancji – zachodzi konieczność przyjmowania coraz większych
dawek leku aby zasnąć.
Jednocześnie organizm traci umiejętność spontanicznego
zasypiania bez leku.
Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej
wytwarzać melatoniny w sposób naturalny.
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja , nerwica, lęki i wiele innych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Aby wyleczyć bezsenność i towarzyszące jej zaburzenia,
należy poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem,
z emocjami oraz uporać się z bezsennością i jej konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl