Jakie mogą wystąpić konsekwencje po połknięciu przez dziecko 30-40 kapsułek z witaminą d?

moje dziecko zjadło dziś około 30-40 kapsułek z witaminą d, jedna 2000 j.m. byliśmy w szpitalu, powiedziano nam, że na płukanie żołądka za późno i nic nie powinno się stać poza możliwą biegunką. dziecku nic nie jest, apetyt jak zawsze, pogodne, wypróżnienia w normie. syn ma prawie 3 lata. martwi mnie to, dlatego proszę o dodatkową poradę. pozdrawiam

Może być tak:
utrata apetytu,
nudności,
zwiększone uczucie pragnienia,
osłabienie,
wzmożone oddawanie moczu,
pocenie się,
biegunka,
wymioty,
świąd skóry,
ból głowy i oczu

Nie wiem gdzie pani była w szpitalu ale lepiej zmienić go na inny ....i to jak najszybciej .