Jakie mogą wystąpić konsekwencje usunięcia cysty bartholina podczas ciąży?

Witam, mam pytanie natury ginekologicznej. Jestem w 24 tygodniu ciazy (ciaza blizniacza) o cierpie z powodu cysty gruczolu bartholina (nie jest zainfekowana). Cysta jest bardzo duza od dluzszego juz czasu i nadaje sie do usuniecia jednakoz specjalisci w irlandii odradzaja mi zabieg ze wzgledu na ciaze. Czy jest ryzyko wczesniejszego porodu badz innych powiklan? Poniewaz cysta jest bardzo bolesna ze wzgledu na rozmiar i nie chce brac lekow przeciwbolowych a ciezko jest mi juz wytrzymac.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ocena ginekologiczna i ew rozważenie wszystkich za i przeciw postępowania zabiegowego i oczekiwania.