Jakie mogą wystąpić powikłania po bakteryjnym zapaleniu opon mózgowych?

Witam. Stwierdzono u mojego kuzyna bakteryjne zapalenie opon mozgowych.dwa dni skatzyl sie na bol glowy byl u lekarza i dostal tabletki jakies i gorzej mu sie zrobilo. Gdy wyszedl z domu cos mu sie stalo.jak ktos podszedl do niego to on juz tylko belkotal i zawizli go do szpitala. Narazie spi caly czas ,oddycha samodzielnie juz tylko jeszcze sie nie wybudza. Czy sa szansze ze sie obudzi i bez powiklan ???

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich chorych. Zawsze istnieje szansa na powrót do pełnego zdrowia.
Pozdrawiam