Jakie mogą wystąpić powikłania po laserowym usunięciu hemoroidów?

Proszę o informacje, jakie mogą wystąpić powikłania po laserowym usunięciu hemoroidów (2 stopień). W sieci wymieniane są same pozytywy, nikt nie wspomina, co negatywnego może się wydarzyć, jak długo trwa gojenie i kiedy ustępuje ból - wiem, że po zabiegu ból się pojawia.Jakie jest prawdopodobieństwo nawrotu choroby po laserze. Czy jeśli gumkowanie mi nie pomogło, to jest sens robić laser?

Standardowo w hemorroidach 2 stopnia stosujemy zakładanie podwiązek gumowych lub IRC- fotokoagulację światłem lasera. Nie wiem czy o taką metodę chodzi w Pani pytaniu.