Jakie mogę wykonać badania w celu zdiagnozowania zakrzepicy?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Jestem przerażona. Jakie mogę wykonać badania w celu zdiagnozowania zakrzepicy lub problemów z krzepnieciem. Chodzi o badania z krwi. Ponieważ po 8h siedzącej pracy puchnie mi lewa lydka na której jest żylak. Często mam róże bóle w tej nodze to przy żylak, to w lydce, to w stopie, niekiedy mam wrażenie że okolica żylaka jest znacznie cieplejsza skóra. Pytam o badania krwi ponieważ doppler kilka razy jej nie wykazał. Układ krzepnięcia i d dimery w normie. Bardzo się boję powikłań w postaci zatoru. Naczytalam się w internecie o udar ach zator ach i przypadku Kamili Skolimowski ej. Od tej pory nie mogę spokojnie żyć. Ciągle się bardzo boję i przejmuje tym. Leczylam się na hipochondrie. Czy mogłam sobie wmówić że ta noga boli? Co jeszcze zrobić by wykluczyć zakrzepice? Błagam o szybka i wyczerpującą odpowiedź! Dziękuję pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

D-dimery mieszczące się w zakresie normy z bardzo dużym prawdopodobieństwem wykluczają zakrzepicę żylną i tego się proszę trzymać. Jeżeli ma Pani żylaki kończyn dolnych to ból z ociepleniem i zaczerwienieniem skóry położonej nad nimi mogą świadczyć o zapaleniu w ich obrębie. Oczywiście może Pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny Pana stanu klinicznego i w razie potrzeby poszerzenia diagnostyki.