Jakie możliwe powikłania po podaniu kontrastu w angio-TK?

Witam W związku z częstymi bólami głowy mam za 3dni angio tomografię głowy, zrobiłem już TSH i kreatyninę są OK. Chciałem zapytać czy kontrast podawany w tak dużej dawce podczas badania nie jest szkodliwy dla organizmu? jakie są możliwe powikłania? Miałem podawany już kontrast 2lata temu przy TK kregosłupa i było w porządku ale wiem że w angio daje sie go duzo więcej.Mam astmę i niedomykalności zastawek serca śladowe (mitralna,aortalna ) i 1/2 stopień (trójdzielna)

Witam serdecznie,

Środki kontrastowe powoduję u niektórych pacjentów pewne działania niepożądane np. nudności, wymioty, świąd skóry, ale występują one dość rzadko a pacjent zostaje poinformowany o nich przed badaniem. Jeśli miał Pan podany kontrast podczas badania TK kręgosłupa i nie wystąpiły żadne działania niepożądane to w przypadku angio-TK tez powinno być wszystko ok.
Proszę jeszcze zapytać personel przed badaniem angio-TK.

Pozdrawiam.