Jakie można jeść produkty przy cukrzycy ciążowej?

Dzień dobry. Jestem w 14 tyg. ciąży, mam stwierdzona cukrzycę, którą reguluje póki co dietą, ale mój przyrost wagi jest znikomy. Jem pięć głównych posiłków dziennie, pomiędzy którymi podjadam, a moja waga prawie w ogóle się nie zmienia, a tez nie jest za wysoka. Trochę nawet spadła po zajściu w ciążę. Dziecko rozwija się prawidłowo. Jakie produkty mogę jeść, aby zacząć tyć ( jem m.in. jajka, makarony pełnoziarniste, dużo mięsa głównie chudego, orzechy, ryby, kasze)?

Dzień dobry,

powinna się Pani kierować w diecie niskim indeksem glikemicznym. Aczkolwiek założeń regulowania poziomu cukru we krwi jest sporo. Proszę się zgłosić do dietetyka, który przygotuje dla Pani odpowiednio zbilansowany jadłospis ( ważne, żeby nie dopuścić do niedoborów żywieniowych).

Pozdrawiam
Joanna Wardenga