Jakie objawy daje nerwica?

Witam chcialbym wiedziec typowe objawy co czlowiek chory na nerwice I ataki paniki ma I te 24na dobe bo ja ciogle mam mysli ze bede miec zawal w glowie dreszcze ciogle bardzo bardzo napiete miesnie wszedzie bardzo zawroty glowy cieszkosc utrzymania ruwnowagi sztywnienie karku bol glowy tyl przod strzelanie kosci niedaje rady a sa jeszcze na nerwice I ataki paniki jakies cwiczenia sport moze bo leki nic nie daja no moze na troche I potem nic blagam o pomoc pozdrawiam

Witam Pana
Nie wszystkie objawy występują u każdego cierpiącego
na ataki paniki. Zwykle z wymienionych poniżej
występuje kilka objawów.
Podczas ataku paniki obserwuje się m.in. takie objawy jak:
skóra twarzy robi się czerwona lub blada, źrenice
rozszerzają się, usta wysychają, następuje silne pocenie się,
przyspieszone tętno oraz podwyższenie ciśnienia krwi.
Każdy lęk, również ten związany z atakami paniki,
lęk o własne zdrowie czy lęk przed śmiercią, przyczynia się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe,
ataki paniki, mogą odczuwać różne objawy wywołane
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ucisk lub przeszywający ból w okolicach serca, ból lub sztywnienie
jednej strony ciała, kołatanie serca, bóle głowy, czasami
zawroty głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Nawet wtedy, gdy nie ma ataków paniki, to występuje lęk
przed atakami paniki, lęk przed lękiem.
Zdarza się, że podczas ataku paniki występują objawy
podobne do zawału.
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko
dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie niepewności
i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność
społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie
w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania.
Każda aktywność fizyczna pomaga zredukować napięcie,
ale działanie leczące przy nerwicy i atakach paniki może
przynieść jedynie joga.
Jednak nie wystarczy tylko spróbować ćwiczyć jogę,
to znaczy pójść jeden czy kilka razy od niechcenia.
Aby joga przyniosła efekty, konieczne jest codzienne
praktykowanie jogi przez kilka miesięcy.
Jeżeli nie jest Pan w stanie codziennie wykonywać asan jogi,
to na nerwicę i ataki paniki jest jeszcze tylko jeden
sposób – należy je wyleczyć.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć ataki paniki
i zaburzenia lękowe należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami panicznych lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

skuteczne leczenie nerwicy wykazuje psychoterapia poznawczo - behawioralna.
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego).
Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, np. związanego z utratą życia - wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją.
Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne,
W Pana przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.

Pozdrawiam serdecznie