Jakie objawy świadczą o rozpoczęciu porodu?

Ponieważ już w tym miesiącu spodziewam się porodu. Chciałam się dowiedzieć skąd będę wiedziała, że to już ten moment i należy udać się do szpitala? Kiedy pojawiają się skurcze przepowiadające i jak się zachować kiedy odejdą wody płodowe?

Dzień dobry!

Poród rozpoczyna się w momencie odpłynięcia płynu owodniowego- gdy tak się stanie niezwłocznie trzeba pojechać do szpitala lub gdy pojawi się regularna czynność skurczowa- gdy poczuje Pani twardnienie brzucha co 3-5 min nie ustępujące po przyjęciu popularnego leku rozkurczowego.

Z poważaniem