Jakie odżywianie i ćwiczenia przy 10 godzinach pracy?

Witam :D, mam 20 lat, waze 98 kg, wzrost 188. Pracuje fizycznie 10h, od 7 do 17, przerwy to 10 i 14. Chciałbym schudnac.Niestety waga stoi w miejscu. Zapewne błąd robie tu ze pierwsze sniadanie dopiero o 10. Kolejne o 14 a nastepnie obiadokolacja o godzinie 19. Na posilki o 10 i 14 mam przenaczone w sumie 3-4 kanapki z chleba razowego z wędlina lub serem. Jestem otwarty na wszelkie sugestie dotyczace cwiczen w domu lub zmiany diety w miare mozliwosci. Napisalbym wiecej ale jest limit słów :/

Dzień dobry,

Dziękuję za informacje, Wskaźnik BMI wskazuje na lekką nadwagę, nie jest to jednak 100% wyznacznik oceny masy ciała. może Pan pomierzyć jeszcze obwód pasa i podzielić przez obwód bioder, tzw. wskaźnik WHR, lub po prostu obwód pasa. Gdzie obserwuje pan największe nagromadzenie tkanki tłuszczowej? U mężczyzn obwód pasa powyżej 94 cm wiąże się z wzrostem ryzyka powikłań otyłości, natomiast po przekroczeniu wartości 102cm rozpoczynają się już poważne problemy zdrowotne. Jeśli parametr ten jest zachowany proszę przestrzegać ogólnych zasad zdrowego żywienia (przede wszystkim jeść śniadanie w domu przed wyjściem do pracy, warzywa i/lub owoce w każdym posiłku, itp.) jednak bez szczegółowego wywiadu żywieniowego, który obejmowałby informacje o dokładnym charakterze pana pracy, jak wygląda pana tryb życia poza pracą, wyniki badań morfologii krwi, moczu, ilość spożywanej wody, , choroby, najczęściej wykorzystywany rodzaj obróbki termicznej, spożywane posiłki i napoje rodzaj aktywności fizycznej i wiele innych pytań, które pozwoliłyby na pełną pomoc. Czy w swojej diecie uwzględnia pan warzywa, owoce? Z aktywności proponowałabym jak najwięcej ruchu na świeżym powietrzu (jakiegokolwiek - może być nawet spacerownie), oraz ćwiczenia aerobowe z siłowymi na przemian. Generalnie temat rzeka. Jeśli Pan może proszę o dopisanie większej ilościinformacji.

Pozdrawiam, Gosia Jezierska

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Zachęcam do wprowadzenia kilku modyfikacji w sposobie żywienia i wprowadzenie aktywności fizycznej.

Oto kilka wskazówek:
- śniadanie najkorzystniej zjeść do godziny od przebudzenia (przed wyjściem do pracy);
- w pracy może Pan spożyć dwa posiłki np. o 10-11, drugi o 13-14
- o godz. 18 lekki posiłek przed treningowy np. koktajl mleczny z owocami z dodatkiem produktu zbożowego
- o godz. 19:00 trening: wszystko zależy od Pana preferencji, mogą być to ćwiczenia cardio (jazda na rowerze, bieg) lub trening siłowy. Czas trwania od 30 min.-1-1,5 godz. czasu.
- pełnowartościowy posiłek potreningowy ( z dodatkiem owocu).

Jednak zachęcam do udania się do dietetyka, który zbilansuje Panu dietę pod względem energetycznym i odżywczym, a także udzieli porad w doborze treningu.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Odchudzanie: bieganie i dieta-para idealna!
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/odchudzanie-bieganie-i-dieta-para-idealna.html?c=9