Jakie odżywianie podczas menopauzy?

Witam :) chciałabym poprosic o porade dietetyka jestem w okresie menopauzy i troszke mi kg przybyło ...a chcialabym byc w takiej formie jak bylam ...

Dzień dobry!

Zachęcam do lektury licznych artykułów dot. ogólnych zasad zdrowego odżywiania.

Jeśli chciałaby Pani, aby porady dietetyczne byłyby indywidualnie dostosowane do Pani potrzeb, m.in. Pani wieku, rodzaju pracy i aktywności, stylu życia, stanu zdrowia i na podstawie szczegółowej analizy Pani dotychczasowego sposobu odżywiania - należy osobiście skonsultować się z dietetykiem.

Pozdrawiam!

Ogólnie: Do odstawienia w diecie całkowicie: chleb (niezależnie od koloru), wszelkie ciasto i słodycze i ziemniaki. Dietę komponować z dużej ilości zielonych liści szpinaku, roszponki, sałat + chude mięso najlepiej gotowane - indyk, kurczak, wołowina + ryby (np. dorsz).
Intensywne ćwiczenia ruchowe + suplementy diety typu HMB w drugim etapie aby nie zniszczyć stawów.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,

okres menopauzy to trudny czas dla nas:) niemniej proszę postawić na aktywnośc fizyczną każdego dnia (ruch jest konieczny). Wystarczy wysiłek aerobowy, czyli np. marsz/szybki spacer, jazda na rowerze, czasem pływanie.
Koniecznie należy wypijać min. 2l wody (najlepiej niegazowanej) w ciągu dnia, rano dzień rozpoczynać od 2/3 szklanki z soskiem z połowy cytryny - to rozkręci metabolizm.
Posiłki 4-5 w ciagu dnia - z przewagą warzyw (tzn. do każdego posiłku porcja warzyw). Najlepiej jeśli nie potrafi Pani zaplanować sobie zdrowych posiłków udać się do dietetyka z prośbą o poradę.
Wykluczamy cukier i słodkie napoje.
Uzbrajamy się każdego dnia w uśmiech i kochamy siebie:)

pozdrawiam serdecznie