Jakie okulary należy nosić po operacji zaćmy?

Jestem po operacji zaćmy dwa dni.Soczewka jednoogniskowa. Powinienem dobrze widzieć z daleka lecz idealnie widzę dopiero gdy założę okulary plus1,5 Czy jeszcze za wcześnie? Czy już zawsze do dali będę musiał nosić plusy.

Witam,
2 dpi po operacji zaćmy to za wcześnie żeby dopierać okulary.
Trudno jednoznacznie stwierdzić kiedy jest dobry moment ale dwa dni to na pewno za mało.
Okualry należy dobierać dopiero po wygojeniu oka a zwykle zajmuje to około 2 tyg.

Jeżeli nawet w badaniu wyjadą plusy i okulary będą potrzebne żeby dobrze widzieć do dali to nie znaczy że tak "może zostać". Możliwe jest doszczepioenie dodatkowej soczewki do oka żeby tak nie było.