Jakie oleje są zdrowe?

Jakie oleje są zdrowe?czy olej lniany, oliwa z oliwek są dobre w stosowaniu zdrowej diety?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do dietetyka. W czasie wizyty będzie można ustalić najbardziej odpowiednią dietę.

Olej lniany jest doskonałym źródłem kwasów omega 3, trzeba jednak pamiętać, by go nie podgrzewać! Oliwa jest bardziej uniwersalna, można na niej szybko podsmażać. Dobrymi olejami są także rzepakowy oraz kokosowy, który można podgrzewać do wysokiej temperatury, bez szkody na jego składzie, więc świetnie nadaje się np. do pieczenia.

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea