Jakie owoce można podawać dziecku?

Witam Jestem mamą sześciomiesięcznego dziecka,chciałabym zapytać jakie owoce można podać dziecku,oprócz jabłka,banana?Jeśli od kilku dni podaje mu kaszke mannę z glutenem i nic sie nie dzieje,jak długo mam jeszcze "testować"dziecko?Słyszałam też opinie że jeśli wprowadzi sie gluten to mogę ugotować np.jarzynke z makaronem?Czy to prawda?Z deserów mogłabym ugotować ryż z jabłkiem? Bardzo dziękuje za pomoc Pozdrawiam Iwona Wójtowicz

Witam. 6 miesięcznemu dziecku z owoców można podawać jabłko ,banany, oraz jagody, po 7 miesiącu gruszkę,maliny, morele.Ryż może Pani już podać także z jabłkiem , kasze ryżową i kasze kukurydzianą.
Nowe pokarmy podawaj maluchowi w niewielkich ilościach (jedną dwie łyżeczki), stopniowo zwiększając porcje. W tym czasie utrzymuj ilość karmień piersią wg, potrzeb dziecka.

Dietę należy rozszerzać powoli podając jeden produkt na kilka dni, aby w razie wystąpienia objawów nietolerancji łatwo było zidentyfikować źródło.

Nietolerancja może objawić się wysypką, wymiotami, biegunką lub bólami brzuszka.

Pozdrawiam Monika Konieczna