Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie płatki owsiane dla 3-latka?

Witam. Jakie Płatki owsiane są zdrowsze dla 3latka.. Ugotowane na wodzie czy na mleku? Czy takie na wodzie nie spowodują zaparć jak ryż na wodzie?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,

płatki owsiane zawierają duże ilości błonnika, szczególne te zwykłe czy górskie, błyskawiczne mniej.

Dla 3-latka może je Pani przyrządzić na wodzie i mleku - uwzględniając fakt, ze na mleku będą smaczniejsze i zdrowsze ( wapń i białko z mleka).

Ryż gotowany na wodzie powoduje zaparcia - ponieważ ryż biały sam w sobie ma działanie zapierające, stąd zleca się spożywanie ryżu brązowego.

Pozdrawiam Joanna Wardenga

0

Dobry wieczór, mleko jest potrzebne dla Pani dziecka ze względu na duże zapotrzebowanie na wapń, więc lepiej jest przygotowywać owsianki na mleku. Najlepiej, aby w diecie dziecka oprócz płatków owsianych pojawiły się też jaglane, gryczane, ryżowe i czasami kaszka kukurydziana.

Ze względu na zaparcia nie ma znaczenia, czy ugotuje Pani owsiankę na wodzie czy mleku. Ryżu proszę się nie obawiać. Przy zróżnicowanej diecie z odpowiednią ilością warzyw i wody ryż jedzony w racjonalniej ilości nie spowoduje zaparć.

Osobiście czasami dla swojego 3-latka gotuję płatki na wzbogaconym w wapń mleku ryżowym, migdałowym lub kokosowym.

Pozdrawiam, Beata Krawczyńska-Kowalska

0

W zaparciach nie ma znaczenia to, czy są na wodzie czy mleku, ale to, że płatki ryżowe mają mniej błonnika niż płatki owsiane. Stąd taka papka ryżowa zaparcia może powodować, owsiana nie powinna :) Polecam podawać dziecku różne rodzaje płatków i kasz - owsiane, jaglane, orkiszowe, gryczane a także różne mleka czy napoje takie jak mleko ryżowe, migdałowe itp. dla zróżnicowania diety. W układaniu jadłospisu dla 3-latka może już Pani po prostu wzorować się na piramidzie zdrowego odżywiania - tj. warzywa i owoce na samym dole piramidy jako podstawa żywienia! Więcej informacji o zdrowym żywieniu dzieci i fajne przykłady dań znajdzie Pani na stronie: www.1000dni.pl Pozdrawiam www.poradnialubczyk.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy