Jakie płyną korzyści z tego, że nie uprawiam seksu i nie masturbuję się?

Witam, Nie masturbuje się oraz nie uprawiam seksu przez 21 dni. Ostatnio czytałem artykuł o tym, że im dłużej mężczyzna ma wstrzemięźliwość od tego rodzaju czynów to poziom testosteronu znacznie się zwiększa. Czy to jest prawda? Jakie płyną korzyści z tego, że nie uprawiam seksu i nie masturbuję się ?

Dzień dobry!

Poziom testosteronu u zdrowego mężczyzny jest względnie stały i nie zmienia się drastycznie w zależności od podejmowania bądź nie aktywności seksualnej. Ewentualne zmiany od tego zależne nie są istotne ani nie mają żadnych bieżących korzyści czy szkód.
Podobnie nie ma żadnych istotnych korzyści ze wstrzemięźliwości seksualnej. Zależy to oczywiście od tego, jaka jest Pana do niej motywacja. Jeśli to postanowienie o powstrzymywaniu się od seksu czy masturbacji jest dla Pana ważne - to właśnie Pana satysfakcja z dotrzymania postanowienia jest korzyścią.

Pozdrawiam!

Nie można odpowiedzieć na pytanie dotyczące konkretnie Pana, bo zbyt mało jest informacji.
Wszystko zależy od kontekstu.
Ludzie z różnych przyczyn zaprzestają aktywności seksualnej, zarówno w relacji, jak i autoerotycznych.
W każdym razie na wzrost poziomu testosteronu nie powinno się liczyć...
Warto pamiętać, że testosteron jest tylko jednym, choć bardzo istotnym, czynnikiem w profilu hormonalnym mężczyzny.
Pozdrawiam. JW, Poznań.