Jakie płyny podawać dzieciom uczeszczającym na treningi piłki nożnej?

Pytanie odnośnie dzieci w wieku 5-10 lat uczęszczające na trening piłki nożnej - jakie picie mają brać na trening? Oczywiście woda jest najlepszym wyjściem, ale co z produktami typu kubuś play, czy kubuś waterrr które dzieci bardzo często dostają od rodziców.

Witam serdecznie!
Polecam wody mineralne oraz soki jednodniowe (mają różne smaki). Słodzone napoje są źródłem m.in cukru, syropu glukozowo- fruktozowego, dodatków aromatycznych, smakowych i barwników. Ponadto często zawierają sztuczne słodziki tj. Aspartam czy Acesulfam. Najlepiej spożywać produkty zdrowe i naturalne.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam,
w każdym napoju smakowym mamy mniejszą lub większą zawartość cukru, który oczywiście jest niezbędny dla naszego funkcjonowanie, jednak podczas treningów np piłki nożnej dzieci i dorośli powinni pić wodę mineralną niegazowaną,która w sposób najbardziej właściwy uzupełni niedobory powstałe podczas dużego wysiłku fizycznego.
Sylwia Beyer-Wygońska