Jakie posiłki spożywać po ekstrakcji zęba?

Witam 6.02.17(poniedziałek) zostal mi wyrwany ząb (6 na dole po prawej stronie). W czasie zabiegu niestety korzen został w dziąśle i dentysta musiał naciąć przez co mam teraz założone szwy.Mam pytanie , jakie posilki moge spozywac mija 2 doba od zabiegu.W zębodole caly czas znajduję się płynna substancja , nie powinna ona być zastygnięta? Dodam , że nic mnie nie boli. Dodam , że dzisiaj 9.02.17. wydaje mi sie ze pekl mi jeden szew , ale lekarz uprzedzil ze tak moze sie dziac.Prosze o odpowiedz

Po każdym posiłku wskazane płukanie jamy ustnej z resztek pokarmowych.
pozdrawiam

Najlepiej oszczędzać prawą stronę szczęki i przeżuwać lewą. W okolicy rany powinien wytworzyć się skrzep, który z czasem się zagoi i samoistnie odpadnie. Aby tak się stało wskazana jest miękka lub płynna dieta, może Pan jeść potrawy takie jak jajecznica, zupy krem, makarony, puree, koktajle, kaszki. Napoje proszę pić normalnie, bez użycia słomki, ponieważ zasysanie powietrza podczas jej użycia może spowodować odpadnięcie skrzepu i ryzyko powikłań. Ważne, by zarówno napoje, jak i potrawy były o letniej temperaturze. Szwem bym się nie przejmowała. Jeśli zaś „płynna substancja” przypomina wysięk ropy, zgłosiłabym się dla pewności do stomatologa przeprowadzającego zabieg.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl