Jakie posiłki stosować u dziecka uczulonego na laktozę i jajko kurze?

Witam serdecznie, synek ma skończone 10 miesięcy, jest jeszcze na piersi i jest uczulony na laktozę oraz jajko kurze. Od ok 5go miesiąca powoli rozszerzamy dietę, na początku pojedyncze warzywa/ owoce teraz już pełne dania. Potrzebuję porady jakie posiłki mogę dawać synkowi zwłaszcza jeśli chodzi o śniadania i kolacje. Synek je chętnie bardzo lubi pić wodę, rano dostaje owsiankę z owocem, do południa pije też soczek, obiadek jarzynka lub słoiczek. Na kolację ostatnio dostał jajka przepiórcze na parze zjadł chętnie. Proszę o więcej pomysłów zwłaszcza jak zastąpić nabiał żeby dostarczać mu wapń. Dziękuję i pozdrawiam

Propozycji posiłków jest naprawdę mnóstwo, myślę że napościej będzie skorzystać ze strony np:

alaankoweblw.pl - nie wszytskie posiłki są bezmleczne i bez jajeczne ale jest ich sporo- warto wiedzieć, że jajko można zastąpić np siemieniem lnianym lub bananem lub awokado, to są składniki które podobnie jak jajko zlepiają np. kotleciki czy placuszki. Mleko można zastąpić mlekiem roślinnym i tak naprawde można przygotowywać wszytsko tak samo jak na mleku krowim tylko że zamiennie należy zastosować mleko ryżowe, kokosowe lub migdłowe.