Jakie postępowanie i co oznacza wynik badania kręgosłupa?

Na poziomie przestrzeni międzykręgowej L5/S1 uwidoczniła się posrodkowo-dwuboczna przepuklina krążka międzykręgowego, zbaczajaca nieco na lewo uciska worek oponowy z możliwym podrażnieniem lewego korzenia S1przyleganiem do prawego S1 oraz zwężająca dolne części otworów m/kręgowego. Degeneracyjne obciążenie wysokości i sygnału w obrazach T2- zależnych tego krążka. Proszę powiedzieć co dalej ? Co to jest ?

Dzień dobry

Posiada Pani przepuklinę krążka czyli nic innego jak wysunięcie się struktury która znajduje się między naszymi kręgami. Krążek uciska nerw - najprawdopodobniej kulszowy- może mieć Pani objawy bólowe lewej nogi, w późniejszym etapie może dojść do osłabienia siły mięśniowej tej nogi. Proszę udać się do sprawdzonego fizjoterapeuty, który zastosuje odpowiednie techniki i powie co zrobić aby uniknąć pogłębianiu się przepukliny.